![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14103271
*
nr 1410 3271
Spegel
sent 1800-tal, 59x36 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2021
kl 18:23:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 12:00:19
1
300 kr
9/8 12:02:01
2
350 kr
9/8 12:16:41
1
400 kr
9/8 17:37:06
3
450 kr
9/8 18:08:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1410 3271
Spegel
sent 1800-tal, 59x36 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 12:00:19 | 1 | 300 kr |
9/8 12:02:01 | 2 | 350 kr |
9/8 12:16:41 | 1 | 400 kr |
9/8 17:37:06 | 3 | 450 kr |
9/8 18:08:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53